17 Şubat 2014 Pazartesi


Ruhsal Büyüme  için  ilk adımlarınız neler olmalıdır 
öncelikle yaradana tam bir inanç ve bağlılık gerekir .
Herkes kendi inancına göre . Allaha ister  kaynağa ister ışığa ister tanrıya  inancı neyse hepsi tek bir yaradandır 
Bizde onun mütevazi sadık kullarıyız . Herkesin dini inancına saygı şarttır ...
Meleklerinizden yardım istemeyi unutmayın lütfen 
kimseyi yaşamıyla  yaptıklarıyla  yargılamayın.
Bu adımlar  sadece başlangıçtır ve çalışmalarınızın ritmine göre ilerlemenizi manevi rehberinizle yada kendi içsel  rehberinizle takip edersiniz . 
Dini manevi değeri yüksek kitaplar okumak ,kutsal kitaplar okumak bir çok öğretiyi inceliyerek ve kendi içsel rehberinizden yada rüya meleklerinizden de yardım alarak ilerlemeye devam edebilirsiniz  .
Zikir veya mantralar meditasyonlar .
Unutmadan mutlaka çalışmalarınız için gelişimizini takip edeceğiniz bir günlük ayrıca rüya günlüğüde tutmalısınız , çalışma notlarınızı günlük tutamıyor olsanız bile iki yada üç günde bir unutmadan kaydedin.
Meditasyon demiştim mutlaka düzenli ve tefekkür içinde yapın lütfen size uygun olanı tabii ...
ayrıca meditasyon bilmiyor iseniz düzenli ibadet yada dualarını yapabilirsiniz.
ve yaradana   şükretmek ...
davranış kalıplarınızı değiştirmek , bu herkesin görüşüne göre yaşamına göredir ama ahlaklı olmak ilerlemenizdeçok önemlidir .
Kul hakkı yiyen ,yalan söyleyen ,çalan çırpan her anlamda  tabii ne kadar ahlaklıdır sizce .
Bunlardan vazgeçilmez ise  ruhsal gelişim  yolunda  takılıp  kalınır  oysa bu yanlış davranışlardan sıyrılırsa  yükseliş çok daha kolay olucaktır .
Örneğin birbirinizin karısını yada kocasını almayın .
Karşıdakinin hakkınıda en az kendi hakkın kadar korumalısın  .
Hile hurda ile mal yada dost edinmemek çünkü o zaman  hayrını göremez  insan  ne dostun nede malın 
ve en önemliside yardım etmek göremediklerini görmeye başlamaktır ruhsal yolculuk , ihtiyacı olan ları görmek hayvanlarıda tabii .
Allaha saygı duymak tüm canlılara saygı duymak doğayı korumak açları doyurmak.
işte sizlere bir kaç örnekle ruhsal büyüme ve uygulamaya geçtiğinizde...zaman içinde aldığınız notlara bakarsanız çok yol kat ettiğinizi göreceksiniz .
Dua sanatını uygulayarak  sezgilerinizi dinleyerek  ve diğer yolları kullanarak içsel rehberliğinizi   yani ruhsal rehberlik almaya  başlarsınız .
Sevgiler Başarılar ...
AKSU BÜYÜKATLI...
ALTIN MELEK....

Sağlık olumlaması.

Ben Saglikliyim, rahatim ve  hastaliklardan  uzaktayim.
Kendimi seviyorum, kendimi onayliyorum,
Saglikli  huzurlu olmayı hak ediyorum.Ben Saglikliyim, rahatim ve  hastaliklardan  uzaktayim.
Kendimi seviyorum, kendimi onayliyorum,
Saglikli  huzurlu olmayı hak ediyorum.
Ben sevgiye  acigim  sevgi doluyum sevgiyi seçiyorum .
Her gun daha mutluyum her gün  daha iyi yaşamaya başlıyorum .
Hayatin akisindayim, ve bu yaşamı seçtiğim icin mutluyum.
Hayatin sundugu neseyi kabul etmeyi seçiyorum .
Hayatimindaki tüm  sorunları   daha kolay çözumlüyorum.
Ben sevgiye  acigim  sevgi doluyum sevgiyi seçiyorum .
Her gun daha mutluyum her gün  daha iyi yaşamaya başlıyorum .
Hayatin akisindayim, ve bu yaşamı seçtiğim icin mutluyum.
Hayatin sundugu neseyi kabul etmeyi seçiyorum .
Hayatimindaki tüm  sorunları   daha kolay çözumlüyorum.

DUYGUSAL ŞİDDET FİZİKSEL ŞİDDETTEN ÇOK DAHA AĞIRDIR

                         


DUYGUSAL ŞİDDET FİZİKSEL ŞİDDETTEN ÇOK DAHA AĞIRDIR

Çocukluk döneminde yaşanan duygusal şiddet, kişinin yaşam boyu etkisinde kaldığı korkunç bir olaydır ve kişi derinlerde bu şiddetle başa çıkamamaktadır. Uzun yıllar bilinç altında sakladığı bu travmatik şiddet olayları ilerleyen yıllarda su yüzüne çıkarak duygusal ya da fiziksel şiddet olarak etrafına geri döner. Bu konuda pek çok vaka gelmektedir. Duygusal ya da fiziksel şiddete maruz kalan pek çok insan ilişkilerinde sağlıklı değildir. Özellikle de ikili ilişkilerde... Bilmek gerekir ki, tüm sorunlu ilişkiler araştırıldığında bir çok vakada çocukluk travmaları ortaya çıkmaktadır. 

Duygusal ya da fiziksel şiddete başvurmak yerine karşılıklı uzlaşmaya çalışmalısınız. Tabii ki başarabilirseniz... Duygusal ya da fiziksel şiddete başvuran birçok kişi gerçekten çok acımasızdır. Onlar karşılarındaki kişileri yargılama, kişinin adına karar verme, acımasızca eleştirme, alaycı davranma, toplum önünde incitme, hakaret veya utandırma gibi uygulamalarla çevrelerindeki insanları yıpratırlar. Bunların yanı sıra karşılarındaki insanların duygu ve düşüncelerine değer vermezler. Daha da korkuncu ise bu davranışları insanların yanı sıra çok daha çaresiz hayvanlara da yansıtarak, onların üzerinde fiziksel şiddet uygulayarak korkunç olaylara imza atmaktadırlar. Hayvanları dövmek, öldürmek, yaralamak ve işkenceler yapmak gibi yöntemleri bazen sinsice yapar ve bundan zevk alırlar. 

Şiddetin her türüne HAYIR diyoruz! Bana anlatılan pek çok vaka da bu kişilerin hayatlarına dahil ettikleri hayvanlara yaptıkları duygusal ve fiziksel uygulamalar inanılır gibi değil. 

Bu kişilerle şimdiki yaşamda yaptığımız geçmiş yaşam çalışmalarında ebeveynlerinden ya da üçüncü şahıslarla yaşadıkları  inanılmaz olaylar ortaya çıkmaktadır. Bu olaylar ruhsal, fiziksel travmalardır. Bu travmalara maruz kalan çocuklar çok daha farklı bir kişilik sergilerler. Utangaç, korkak, hakkını koruyamayan yani tam tersi şiddetten uzak ve belki de ömrünün sonuna kadar şiddete maruz olarak yaşarlar. Önce anne, baba ya da kardeş, sonra eşleri daha sonra arkadaşları tarafından da bu olaya maruz kalırlar. Çok acı ama bu bir gerçektir. Biz buna regresyon yani geçmiş yaşam çalışmalarında karmalar diyoruz. Ya da bu olayların nedeni bu dünya yaşamında yaşanıyorsa dünyaya bedenlenmeden önce yukarıda yaptığımız yaşam anlaşmaları da olabilmektedir. Kurban rolünü ya da şiddeti uygulayan sadist rolünü üstlenirler ve ne yazık ki bu rolü yaşamları boyunca başarıyla oynarlar. Bu konular üzerinde çalışmalar yapılan kişiler yanlışlarının farkındalığına vardıklarında, eğer bu tarz yaşamdan arınmak, kurtulmak isterlerse bir çoğunun yaşamı ve sorunları çalışmalar esnasında   gerçekten muhteşem denecek şekilde değişiyor. Bu, her iki taraf içinde geçerlidir. Yani şiddeti uygulayan da, üzerine şiddet uygulanan da... Tabii şiddeti uygulayan bu yaptığının ve karşı tarafa yaşattığı olayın genelde farkında değildir, kabullenmez. Bu durumda geçmiş yaşam çalışmalarında gördükleri ve hissetleri yaşamlar ona inanmadığı, kabullenemediği gerçeği gösterir. Kabullendiğinde ise şimdiki yaşamında ilginç bir şekilde olumlu değişimler yaşamaya başlar. Geçmiş yaşam ve bilinç altı çalışmaları ile artık bir çok kişiyi ruhsal, zihinsel ve fiziksel sağlığına kavuşturmaktadır.


Aksu Büyükatlı ....